п`ятниця, 24 березня

Кримські татари вимагають повернути історичну топоніміку на півострів

Міллі Меджліс кримськотатарського народу та кримськотатарський ресурсний центр розпочали інформаційну кампанію «Повернемо назви, повернемо і Крим», яка скерована на відновлення історичної топографії півострова – відновлення назв населених пунктів, вокзалів, річок та озер півострова – про це в ході прес-конференції розповіли президент КТММ Рефат Чубаров та президент кримсько-татарського ресурсного центру Ескендер Барієв – повідомляє https://www.qha.com.tr/ Ескендер Барієв сказав: « Кампанія «Повернемо назви, повернемо Крим» є інструментом не тільки для відновлення історичної топоніміки Криму та забезпечення історичної справедливості, а й для звільнення Криму від окупації. Окупанти колонізували Крим і змінили свої назви. Це було зроблено як після вторгнення в 1783 році, так і в період комунізму. Після вигнання кримськотатарського народу назви 1444 місць у Криму були змінені (зросійщені)”, – сказав він.
При цьому Міллі Меджліс та ресурсний центр вже підготували відповідне звернення Кабінету Міністрів України. Якщо буде позитивне рішення, то міжнародні картографічні організації будуть змушені також використовувати саме ці назви: «Треба показати, кому належить Крим» — наголосив Барієв. Приміром Сімферополь тоді отримає історичну назву Акмесджит. Також він зазначив, що росія систематично, з 1783 року вичищала історичні назви населених пунктів, щоб стерти пам’ять про корінні народи, які мешкали у Криму.
Президент Міллі Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що повернення історичних назв зміцнить позиції України на півострові: «Відновлення історичних назв – це не лише забезпечення справедливості щодо кримськотатарського народу. Йдеться також про зміцнення фундаменту української держави та державних позицій у Криму, який є частиною території України».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.