Неділя, 2 квітня

Комісія ООН не помітила в Україні ознак геноциду

Комісія ООН, яка зараз працює в Україні, не побачила у діях окупантів ознак геноциду, хоча й визнала, що ті чинять такі військові злочини, як напади на цивільних та об’єкти енергетичної інфраструктури, умисні вбивства, тортури, зґвалтування, депортацію дітей. Про це заявив голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе у ході прес-конференції у Женеві — повідомляє https://www.radiosvoboda.org/На думку міжнародного спостерігача цього все ж недостатньо, аби говорити про геноцид українців, хоча деякі дії окупантів викликають запитання, наприклад висловлювання російських медіа.

«Ми не виявили, що в Україні був геноцид. Але ми, звичайно, стежимо за всіма видами доказів у цій сфері. І ми відзначили, що є деякі аспекти, які можуть викликати питання щодо цього злочину. Наприклад, певні висловлювання у російських медіа, які спрямовані на певні групи. Але ми ще не робимо жодного висновку», – так він прокоментував виявлення можливих ознак геноциду щодо України.

Водночас президент України Володимир Зеленський під час свого вечірнього звернення висловив впевненість, що воєнні злочинці проти українців колись опиняться у залах Міжнародного кримінального суду та національних судів: “Усіх партнерів, які для цього необхідні, мобілізуємо. Це вже робиться. Щодня ми наближаємо повернення справедливості для України. У рашизму не вийде залишитись непокараним злом”.

Як повідомлялось раніше, міжнародний кримінальний суд у Гаазі має намір відкрити проти росії дві кримінальні справи за фатом нищення цивільної інфраструктури та викрадення українських дітей під прикриттям гуманітарної акції.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.