Понеділок, 25 вересня

Катастрофа Каховської ГЕС поставила під загрозу зникнення 9 об’єктів Смарагдової мережі

Створений руками окупантів паводок в нижній течії Дніпра поставив на межу зникнення 9 об’єктів Смарагдової мережі України та 5 Рамсарських угідь загальною площею понад 76 тисяч гектарів – про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець – повідомляє прес-служба Міністерства. Зараз є загроза для 160 тисяч птахів та 20 тисяч диких тварин, які живуть на півдні України.

Відновити ці екосистеми у тому первинному вигляді, як їх створила природа, буде майже неможливо. На це підуть десятки років. І жодні кошти у світі не повернуть нам нашу унікальну природу, – заявив Міністр.

Також Міністр звернув увагу на те, що затоплення земель призведе до деградації ґрунтового покриву, ерозії й змиє увесь родючий шар ґрунту у воду. Що своєю чергою не лише знищить наші родючі ґрунти, а й спричинить забруднення водних ресурсів річки Дніпро. 

Ще одним з наслідків катастрофи Міністр назвав втрату Україною найціннішого ресурсу – води. 

«На сьогодні ми вже втратили третину води з Каховського водосховища, яку накопичили завдяки весняному водопіллю», – зазначив Руслан Стрілець.

За словами очільника Міндовкілля, через паводок можливе погіршення якості води, адже тонни побутових відходів, відходів руйнації й усього, що накопичувалося роками на узбережжі водосховища, потрапить у Дніпро, а звідти й у Чорне море.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.