Середа, 31 травня

Хмельницька міська рада забрала усі земельні ділянки в УПЦ МП

Сьогодні, 4 квітня, депутати Хмельницької міської ради одноголосно проголосували за припинення права користуватись земельною ділянкою на вулиці Володимирська, 113, де розташовано Свято-Покровський кафедральний собор, що донедавна належав УПЦ МП – повідомляє https://df.news/. Також депутати припинили право користування земельними ділянками для ще 11 релігійних організацій міста, у тому числі і для Єпархіального управління. Всі ці організації належать до Української православної церкви Московського патріархату.

Це сталось після того, як під час недільного богослужіння 2 квітня священники побили віськового, який зробив їв зауваження, що вони досі служать у московській церкві.

Після цього громада проголосувала за перехід церкви у ПЦУ, настоятель храму був змушений віддати ключі, а в самій церкві вже проводить богослужіння військовий капелан ПЦУ.

Водночас експерт з релігійних питань, головний редактор Релігігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський в інтервю нашому кореспондентові зазначив, що основна проблема полягає у тому, що йдеться не про рядовий храм, де для переходу дійсно достатньо рішення громади, а про кафедральний, де позиція Єпископа може відрізнятись від позиції громади.

Водночас 3 квітня у дистанційному режимі відбулось засідання Священного Синоду УПЦ під проводом митрополита Онуфрія. Одним із своїх рішень Синод задовольнив рапорт митрополита Хмельницького та Староконстятинівського Антонія (Фіалко) та почислив його на спокій. Новим керівником Хмельницької єпархії став вікарій Київської митрополії Віктор (Коцаба).

Митрополит Антоній (Фіалко) є одним з найстаріших єпископів УПЦ (МП) – у жовтні минулого року йому виповнилось 76 років.

Як ми повідомляли раніше https://topkyiv.info/news/u-hmelnyczkomu-svyashhennyky-upcz-mp-pobyly-vijskovogo-gromada-perejshla-u-pczu, 2 квітня під час богослужіння у кафедральному храмі міста Хмельницький стався конфлікт між військовослужбовцем та священниками храму.

Від початку повномасштабного вторгнення Хмельниччина лідирує за кількістю переходів релігійних громад до Православної Церкви України. Від початку вторгнення 129 громад перейшло до ПЦУ, ще 31 перебувають у статусі незалежних.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.