Неділя, 2 квітня

Головне з виступу президента США у Варшаві

21 лютого президент США Джо Байден відвідав столицю Польщі Варшаву, де мав зустріч із своїм колегою Анджеєм Дудою. Відтак очільник США виголосив майже 1,5-годинну промову, де висловив бачення майбутнього України, Молдови та Росії. Візит Джо Байдена став логічним продовженням його відвідин України, а виступ транслювали провідні українські телеанали, тому подаємо основні тези його виступу:
• Передусім Джо Байден наголосив, що Путін втратив всі свої сили, натомість демократія була, є і буде завжди: “Тому ми говоримо про мир. Це те, що я вчора (20 лютого – ред.) хотів передати українцям. І президент Зеленський сказав, що наша боротьба сьогодні означатиме те, як житимуть наші діти та онуки”. Також він зазначив, що «Україна ніколи не стане жертвою росії”. 
• Особливу увагу Байден звернув на воєнні злочини, які вчинила росія в Україні: «Ніхто не повинен відвертати очі від цих злочинів». 
• Джо Байден подякував Польщі та полякам за підтримку України, однак наголосив, що захист свободи – довготривалий процес. Проте «Сполучені Штати підтримуватимуть Україну у їхній боротьбі за свою незалежність”, і вони у цьому ніколи не втомляться;
• Водночас він попередив, що Україну чекають важкі випробування, перемоги і трагедії, однак «диктатор не зможе відновити свою імперію». 
• У своїй промові Джо Байден приділив увагу і Молдові, частина території якої також окупована росією: “Тому що мені дуже важливо підтримувати вільних людей у Молдові. Я хотів би попросити вас поаплодувати жителям Молдови, президентці пані Санду”. 
• Санкції проти росії тільки посилюватимуться, тож цього тижня буде запроваджено новий пакет санкцій – анонсував Джо Байден. Адже росія має «заплатити ціну за свої злочини». 
• Джо Байден звернувся і до росіян, він запевнив, що США не планують руйнувати чи атакувати Росію: «Мільйони російських громадян хочуть жити у мирі зі своїми сусідами, вони ніколи не були ворогами. Це трагедія”. Натомість ця війна є вибором путіна. 
• Врешті Джо Байден застеріг росію від нападу на будь-яку з країн НАТО, наголосивши, що напад на будь-яку територію є нападом на весь блок НАТО: «Протягом останнього року США створили коаліцію зі своїми партнерами для протистояння Росії. І це боротьба не проти чогось, це боротьба за щось – за те, що ми хочемо побудувати, що ми хочемо покращити, побудувати мир”. 
Нагадаємо, 20 лютого Джо Байден вперше як президент США відвідав Київ, де вшанував пам’ять загиблих на Майдані та пам’ять українських військових, які загинули у російсько-українській війні і зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Також Джо Байден анонсував передачу Києву 700 танків, іншого важкого озброєння та фінансової допомоги. 

Джерело: https://tsn.ua/

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.