Вівторок, 28 березня

Генасамблея ООН закликала Росію вивести свої війська з України

Генеральна Асамблея ООН проголосувала за резолюцію, яка була внесена 57 країнами серед яких і Україна. Ця резолюція закрикає росію вивести свої війська з України. У підсумку 141 країна проголосувала за цю резолюцію — повідомляє , і лише 7 були проти: КНДР, Еритрея, Білорусь, Малі, Нікарагуа, Росія та Сирія. Ще 32 країни утримались, зокрема Китай, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Пакистан, Південна Африка, Таджикистан, Узбекистан. Азербайджан не брав участі.

 

Згідно з резолюцією, Генеральна Асамблея “знову заявляє про свою вимогу, щоб Російська Федерація негайно, повністю та беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України до її міжнародних визнаних кордонів і вимагає припинення бойових дій”.

Резолюція також вимагає “негайного припинення нападів на критично важливу інфраструктуру України та будь -яких навмисних нападів на цивільні заклади, включно з житловими будівлями, школами та лікарнями”.

Генеральна Асамблея, йдеться в тексті, “особливо зазначає необхідність забезпечення притягнення до відповідальності за вчинені на території України злочини за міжнародним законодавством шляхом проведення належного, справедливого та незалежного розслідування і здійснення судового переслідування на національному чи міжнародному рівні та забезпечення відновлення справедливості для всіх жертв та запобігання майбутнім злочинам”.

Генасамблея, ідеться в тексті, також “підтверджує свою прихильність суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з її територіальними водами”.

Згідно з текстом Генасамблея “наголошує на необхідності якнайшвидшого досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні відповідно до принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй; відзначає й рішуче підтримує зусилля Генерального секретаря та держав-членів зі сприяння встановлення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні відповідно до Статуту, включно з принципами суверенної рівності та територіальної цілісності держав; закликає держави-члени та міжнародні організації до забезпечення всеохоплюючого, справедливого і міцного миру в Україні, зокрема, відповідно до принципів Статуту; закликає держави-члени та міжнародні організації подвоїти підтримку дипломатичних зусиль щодо досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні відповідно до Статуту”.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.