п`ятниця, 8 грудня

Фірташа запідозрили у крадіжці 18 млрд.

СБУ спільно з Бюро економічної безпеки повідомили про підозру відомому українському олігарху Дмитру Фірташу. Він та керівництво його компаній підозрюються у розкраданні газу із газотранспортної системи України. Загалом йдеться про 18 млрд. грн – повідомляє https://interfax.com.ua/ 

“До організації оборудки причетні підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому компаній. Серед них керівники “Регіональної Газової Компанії” (РГК), яка фактично управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України”, – йдеться у повідомлення СБУ.

Йдеться про довготривалі оборудки протягом 2016-2022 років. Загалом Фірташ із спільниками розкрадали, за даними слідства, 70% коштів, які мали йти на закупівлю палива.

“Фактично йдеться про привласнення грошей звичайних українців, які оплачували комунальні платежі”, – зазначається у повідомленні.

Шахрайська схема полягала в тому, що облгази, які були підконтрольні Фірташу, купували паливо у підконтрольної йому компанії. Однак насправді отримували менше ніж 30% від сплаченого розміру газу.

Дефіцит, який утворився через цю махінацію, покривали за рахунок блакитного палива, яке перебувало у власності держави, – облгази відбирали “недоотримане” паливо з газотранспортної системи України.

“При цьому державі за це майже не платили, посилаючись на “відсутність коштів”. За наявними даними, облгази Фірташа сплатили державному оператору української ГТС в середньому 30% від загальної вартості відібраного газу”, – зазначається у повідомленні. Отримані таким чином кошти йшли у «тінь». На підставі зібраних доказів Фірташу, двом керівникам ТОВ “РГК”, керівнику ТОВ “Йе Енергія” та п’ятьом керівникам облгазів повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою, легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

З них п’ятьом фігурантам про підозру було повідомлено заочно, оскільки вони переховуються від українського правосуддя за кордоном. Наразі вирішується питання про оголошення їх у міжнародний розшук.

Очевидно, що серед тих, кому підозру оголошували заочно, є і сам Дмитро Фірташ, який зараз передуває у Відні. Там він очікує на рішення суду щодо його екстрадиції до США.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.