Понеділок, 29 травня

Фінляндія зробила останній крок до НАТО

276 депутатів турецького парламенту проголосували “за” вступ Фінляндії до НАТО. Таким чином Фінляндія подолала останню перешкоду, яка відділяла її від вступу до НАТО — повідомляє https://www.unian.ua/ .

Таким чином кордон між росією та країнами НАТО одразу збільшується на 1271,8 км.

Як ми повідомляли раніше

https://topkyiv.info/news/finlyandiya-zrobyla-krok-do-nato-turechchyna-ta-ugorshhyna-cze-galmuye  29 червня 2022 року НАТО офіційно запросило Фінляндію та Швецію, які до того були нейтральними країнами долучитись до оборонного союзу. Фінляндія дотримувалась політики нейтралітету з 1955 року, коли вступила в ООН, Швеція була нейтральною від періоду Наполеонівських воє 1815 року, і не брала участі ні в І, ні в ІІ Світовій війнах. Однак російська агресія проти україни змусила їх переглянути свою традиційну політику нейтралітету та долучитись до НАТО.
Спочатку вважалось, що обидві країни одночасно вступлять до НАТО, однак на перешкоді стала Туреччина, яка дала сигнал, що готова погодитись на вступ Фінляндії, але не Швеції. Причиною цього є підтримка Робітничої партії Курдистану, яка у Туреччині вважається терористичною організацією. Раніше росія заявляла, що в разі вступу цих країн до НАТО вони стануть ймовірними цілями для росії.
У січні цього року Фінляндії виділила 12-й пакет військової допомоги Україна на 400 млн. Євро.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.