Понеділок, 29 травня

Екс-міністр Василь Лозинський тепер сидітиме вдома

Вищий антикорупційний суд відмовився продовжити арешт екс-заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського. Тепер він перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом — повідомляє https://www.slovoidilo.ua/ з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.  Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відмовився продовжити його арешт на 2 місяці, однак САП готує апеляцію на це рішення. Раніше ВАКС теж відмовлявся арештовувати Василя Лозинського, однак це рішення було скасованоАпеляціною палатою ВАКС з альтернативою застави у 50 млн. Грн.

Як раніше повідомлялось правоохоронцям вдалось оперативно проникнути до складу організованого злочинного угрупування та припинити його діяльність із розкрадання бюджетних коштів. До складу ОЗУ входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Детективи затримали його під час отримання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Ці кошти заступник міністра одержав за сприяння укладанню договорів на закупівлю обладнання та техніки за завищеними цінами.

Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період через ситуацію, що склалась внаслідок руйнування об‘єктів критичної інфраструктури. За інформацією слідства, низка посадових осіб центральних та місцевих орагнів виконавчої влади вирішили присвоїти частину бюджетних коштів. Для цього вступили у змову з групою посередників, аби здійснити закупівлю за завищеними цінами.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.