Середа, 31 травня

Два фактори, які ускладнили ситуацію з піком цін на овочі

Щороку саме в цей період Україна проходить сезонний пік цін на овочі, однак цього року до звичних сезонних чинників додались ще два: енергетична криза та окупація — заявив заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький — повідомляє прес-служба міністерства.

«Україна проходить пік цін на овочі. Хоча до ціни додалося ще два фактори. Енергетична криза, яку створювала країна-агресор завадила збереженню великої частину врожаю.  Другий –  багато овочів, перш за все, цибулі і моркви, вирощувалися в Херсонській і Запорізькій областях. Через окупацію овочі не були доступні українському споживачеві», – зазначив Тарас Висоцький.

Водночас аграрії планують збільшити посіви цибулі, моркви та інших овочів, тож урожай буде більшим. «Міністерство аграрної політики та продовольства працює над тим, щоб максимально наповнити ринок і стабілізувати ціни. Цим треба займатися не через регулювання чи обмеження, а ринкові механізми. Бо регулювання цін, як показує практика,  реалізується в тіньовий обіг», – підкреслив чиновник.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.