Середа, 27 вересня

Депутата-втікача шукатимуть за кордоном

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала клопотання про міжнародний розшук депутата Київської міськради, обвинуваченого в одержанні 1,39 млн грн неправомірної вигоди – про це повідомляє прес-служба відомства.

Хоча прізвище депутата-втікача не повідомляється, однак у ЗМІ мова йде про Владислава Трубіцина. Також у прокуратурі зазначають, що він вдруге не прийшов у суд, попри те, що за нього була внесена застава 10 млн 886 тис. грн. Тому прокурори вимагають передати цю заставу у дохід державі. У разі, якщо депутата втікача вдасться затримати, його хочуть взяти під варту.

11 жовтня 2022 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням чинного депутата Київської міської ради (голову однієї з постійних комісій Київради) і ще п’ятьох осіб в одержанні 1,39 млн грн неправомірної вигоди за сприяння в організації роздрібної торгівлі у столиці.

Наразі обвинувальний акт щодо депутата та спільників розглядається в Вищому антикорупційному суді.

З моменту затримання 11 лютого 2022 року депутату Київської міської ради обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою сплати застави у розмірі 14 млн 886 тис. грн. Зважаючи на те, що за обвинуваченого внесено заставу, на нього було покладено процесуальні обов’язки, передбачені нормами КПК України.

Згодом ухвалою слідчого судді від 11.05.22 розмір застави зменшено до 10 млн 886 тис. грн – 2 млн грн перераховано на ЗСУ, а 2 млн грн – повернуто заставодавцю. У подальшому ухвалою слідчого судді від 16.06.2022, який задовольнив клопотання сторони захисту, розмір застави було зменшено до 9 886 000, 1 млн повернуто заставодавцю.

16 травня 2023 року обвинувачений в порушення обов’язків не з’явився у судове засідання, адвокати не могли повідомити про місце перебування обвинуваченого. У свою чергу слідство встановило, що обвинувачений перетнув кордон України 13 травня цього року. На сьогодні місцеперебування обвинуваченого невідоме.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.