Середа, 31 травня

ДБР оголосило підозру зраднику

ДБР повідомило про підозру у держзраді одному з керівників 501 батальйону морпіхів, через якого 277 військових опинились в полоні – про це повідомляє прес-служба відомства у https://web.telegram.org/k/#@DBRgovua . Військові здійснювали оборону міста Маріуполь у кінця лютого 2022 року, однак у квітні того ж року російські пропагандисти поширили інформацію про те, що 277 морпіхів добровільно здались у полон.

Слідство ж показало, що насправді начальник речової служби тилу 501 ОБМП зрадив присягу та перейшов на бік ворога. Після цього він спонукав командира підрозділу здатись. Після того підрозділ під приводом передислокації переправили до «днр». Насправді їх ввели в оману. Щодо них закрито справу за підозрою у дезертирстві.

Також слідство встановило, що вже перебуваючи у Бердянську, звідки він родом, зрадник почав агітувати українських військових переходити на бік ворога та за винагороду надавати йому відомості щодо розміщення сил та засобів оборони України. Слідство встановило принаймні три відповідні факти протягом квітня-червня 2022 року. Начальнику речової служби тилу 501 ОБМП ВМС Збройних Сил України повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.