Понеділок, 29 травня

Британія передала Україні ракети, які зруйнують кримський міст

Крилаті ракети Storm Shadow, які Британія нещодавно передала Україні, здатні вражати цілі на далекій відстані – про це повідомляє https://lb.ua/  з посиланням на західні медіа. Це стало можливим після того, як Британія отримала запевнення уряду України, що ці ракети будуть використовуватись лише в межах суверенної території України.

За словами американського високопоставленого військового, з точки зору дальності ці ракети “по-справжньому змінюють гру” і дають Києву ті можливості, про які він просив від початку повномасштабного вторгнення. До надання цих ракет максимальний радіус дії американської зброї в Україні становив близько 49 миль, тобто 80 км.

Дані ракети є в кількох модифікаціях, від 290 км до 560 км. Остаточно невідомо, яку модифікацію отримала Україна. Маса бойової частини Storm Shadow – 450 кг, наприклад ракети GMLRS до HIMARS, які застосовують ЗСУ мають бойову частину – 90 кг. Наприклад, якщо це ракети на 560 км, то український літак зможе безпечно для себе запустити ракету з Кривого Рогу по Кримському мосту. Що є прекрасно, адже йому не прийдеться залітати в зону дії російської ППО. Якщо це ракета на 290 км, також прекрасно, хоча бомбардувальнику доведеться наближатися до лінії фронту, щоб завдати удару по умовному аеродрому Бельбек.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.