Субота, 2 грудня

Бойові дії в Ізраїлі: чому країна виявилася неготовою до атаки

Напад бойовиків ХАМАС на Ізраїль – безпрецедентна подія за кілька десятиліть.

Під час бойових дій палестинці дуже швидко пересувалися, затримували людей і чинили свавілля. Як пишуть західні ЗМІ, це, ймовірно, найбільший провал розвідувальних служб від війни Судного дня 1973 року.

Теперішній напад —ретельно скоординований і жорстокий акт гібридної війни.

Після запуску сотень ракет терористи розпочали повсюдне вторгнення.

Через ці події в Ізраїлі розглядають тотальне знищення ХАМАС, і очевидно, що тепер буде складний час. Адже Ізраїль має найпотужніші і найкращі фінансовані розвідувальні органи на Близькому Сході, та передбачити напад палестинців у країні не змогли.

“Ми й гадки не мали, що таке може статися”, – заявили представники ізраїльської влади.

Ізраїльська розвідка хибно вважала, що ХАМАСу ескалація невигідна. Напередодні мешканцям Гази дали більше дозволів на роботу в Ізраїлі, туди скерували черговий транш катарського фінансування.

Отож, в Ізраїлю було переконання, що їхні поточні вимоги задоволені, і тому воювати вони зараз не будуть, а військові навчання – це просто сезонне явище, як і було.

Відтак ізраїльська армія розслабилася, боєздатності на кордоні не було. Тому напад ХАМАСу був раптовим – і тому максимально успішним у тій ситуації.

Отож, сподівання лише на наміри, а не можливості супротивника – тактика суперечлива.

Тепер на дії ХАМАСу має бути більш потужна ізраїльська відповідь. Йдеться і про ймовірність проведення наземної операції, на відміну від більшості минулих «авіаційних» нападів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.