Неділя, 2 квітня

Біля ТЦ “Форум” ледь не побились прихильники субкультури ЧВК “Редан”. Що це таке?

27 лютого 2023 року біля торгового центру “Форум” ледь не відбулась сутичка між прихильниками підліткової субкультури ЧВК “Редан”. Там зібралось близько 100 учасників цього молодіжного руху, які публічно ображали один одного, однак на місце прибуло кілька екіпажів поліції і сутички владось уникнути — про це кореспонденту https://topkyiv.info/ розповів депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич, який був на місці події. Він же розповів, що це за явище, оскільки для України воно є новим. За його словами мова йде про підлітків, які хочуть у такий спосіб себе проявити, які мають надмір енергії,не мають її куди діти, хочуть вільно висловлюватись, хоча з останнім не зовсім зрозуміло, оскільки в Україні є повна свобода слова. “Значна частина підлітків прийшла просто поспостерігати, радикально налаштованих було досить небагато. Однак біля мене стояв хлопець, який казав, що він сам хоче визначати хлопець він чи дівчина” — розповів депутат. Ознакою учасника такого руху є павук із цифрою “4” на одязі.
Водночас Ігор Зінкевич вважає, що це є провокація, яка перенесена до нас із росії, де такий рух є доволі давно. У нас він почав розвиватсь стрімко — за три дні такі спроби сутичок відбулись у Харкові, Києві, Полтаві, і ось тепер у Львові.
Також Ігор Зінкевич каже, що це підлітки, яким немає чим зайнятись, а спортом вони не мають можливості зайнятись. Також він зауважив, що цей рух не має нічого спільного з фанатськими махачами. При цьому Ігор Зінкевич визнав, що колись сам брав участь у таких фанатських рухах. Однак махачі проводились у максимально малолюдних місцях, натомість тут зібрання відбуваються у найбільш людних місцях.

За повідомленнями української поліції зібрання послідовників російської субкультури “ПВК Редан” відбудись 27 лютого також у Києві, Харкові, Львові, Житомирі, івано-Франківську. Правоохоронці повідомляють, що близько 14:00 на площі Конституції в Харкові зібралась група молодих людей для вчинення масової бійки, щоб підтримати флешмоб, запущений РФ. Усіх учасників затримано.
Начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, що поліція встановила 245 людей, з яких 30 повнолітніх. Серед неповнолітніх 149 хлопців, а дівчат – 66.  Також зареєстровано справи за фактами готування до масових заворушень та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 304 КК України. Санкція статті – від 5 до 8 років позбавлення волі. Батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дітей, за ст. 184 КУпАП. Також Начальник ГУНП у Харківській області Володимир Тимошко повідомив: “Я звертаюся до всіх дорослих. Будьте уважні з вашими дітьми, підтримуйте з ними постійний зв’язок, допомагайте їм розібратися в тому, що відбувається, де добро, а де зло. Війна триває не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших із вами дітей для досягнення своїх кровожерливих цілей. Тільки разом ми зможемо зупинити це”.
У Росії облави на прихильників цієї суб-культури ідбулись 24 лютого в Санкт-Петербурзі, Курську, Новосибірську та Казані. BBC повідомляє, що це підліткова субкультура, яка виникла в соцмережах і натхненна аніме-серіалом “Hunter x Hunter”, у якому є бандитське угруповання під назвою “Редан”. У соцмережах є й кілька інших спільнот, які спрямовані проти “Редана”, і через це у підлітків трапляються бійки.
Джерело https://www.pravda.com.ua/

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.