Неділя, 2 квітня

Безпілотники, роботизовані установки для перевезення боєприпасів та платформи для розмінування: у Львові презентували нові розробки для війська

Розробки, більшість з яких уже мають прототипи і випробувані на передовій, презентували у Львівській політехніці.

Науковці готові запустити їх у дрібносерійне виробництво для потреб ЗСУ і розмістили їх на краудфандинговій платформій https://startera.org.ua/aktyvni-proyekty/.

«Ми презентуємо інноваційні проєкти, які розробили в межах першої пілотної програми в Україні. У час повномасштабної війни розуміємо, що наукові розробки мають першочергово орієнтуватись на підтримку Збройних Сил України. Відповідно конкурсна рада вирішила, що у 2022 році проєкти будуть мати військове та/або подвійне призначення. З-поміж усіх проєктів, шість реалізували у НУ «Львівська політехніка», 4 з них – на базі Наукового парку, які сьогодні представили. Загальна вартість цих проєктів – 2,5 млн гривень.1,5 млн гривень з них – це кошти обласного бюджету. Важливо, що військові на фронті уже тестують ці розробки, зокрема – підрозділи, які використовують БПЛА, безпілотні наземні платформи для виконання завдань», – розповів під час презентації заступник директора департаменту економічної політики Вадим Табакера.

Комплектувальні матеріали для виготовлення пристроїв закупляють у різних країнах, зокрема – й в Україні. Наукові команди розробників на місці розробляють прототипи пристроїв, тестують їх та удосконалюють.

Проєкти Наукового парку НУ «Львівська політехніка»

1. Безпілотна наземна транспортна платформа «Пластун».

«Пластун» – це мінімашина дистанційного керування. Її легко зібрати та легко перевозити. На полі бою пристрій виконує низку важливих завдань: мінування та розмінування території, доставка боєприпасів, а також розвідка. Радіус дії – до 5 км, вантажопідйомність – 15 кг. Зараз проєкт на стадії випробувань.

2. Безпілотник літакового типу Alpha Strike.

Це розвідувальник ближньої дії, виготовлений у формі крила. На цей «літак» можна прикріпити зовнішню камеру, аби зняти територію. Серед його переваг: більша дальність польоту, більша швидкість та вантажопідйомність. Максимальна висота, яку може набрати цей безпілотник – 1 кілометр. Дальність зв’язку коливається від 12 до 20 кілометрів. Зараз триває його випробування в польових умовах та запуск дрібносерійного виробництва.

«Може виникати запитання, а чи не простіше просто купити готовий продукт. Однак варто розуміти, що тієї кількості техніки, яка представлена на ринку зараз недостатньо, аби повністю забезпечити потреби наших військових. Разом з тим, товари військового призначення спричиняють ускладнення перетину кордону. Крім цього, варто знати, чи раптом виробник комплектувальних матеріалів не співпрацював чи співпрацює з росією. Та найголовніше – ми можемо виготовляти своє! У нас є ресурси та науковий потенціал», – розповів інженер інноваційних проєктів НУ «Львівська політехніка», військовослужбовець Петро Сасник.

3. Універсальна мобільна роботизована транспортна платформа для перевезення боєприпасів та спорядження.

Розробники створили два прототипи самохідних платформ: з дистанційним керуванням «Spextr» та «Терміт». «Spextr» призначена для cупроводу бойових груп, мінування, розвідки, постановки димових завіс. Прототип пройшов випробування на передовій, триває запуск дрібносерійного виробництва. Максимальна його швидкість 25 км/год; штовхальна спроможність 100+кг.

Тим часом «Терміт» – призначена для дистанційного мінування та самопідриву, розвідки, транспортування. Уже 10 прототипів експлуатують на передовій, триває запуск дрібносерійного виробництва. Максимальна швидкість – 25 км/год. Транспортне навантаження – до 50 кілограм.

4. Засіб для швидкого загоєння ран та відновлення шкіри у польових умовах

Розробники виготовили рецептуру засобу для загоєння ран. Йдеться про три види крему: емульсійний, антибактеріальний та відновлювальний, а також вакуумні туби циліндричної форми з помповим дозатором. Уже підготовлене дрібносерійне виробництво.

Підтримати проєкти можна, зробивши внесок на спеціальній онлайн-платформі за посиланням.

Фото Львівської ОВА

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.