п`ятниця, 24 березня

Бен Ходжес пояснив, чому спочатку треба звільняти Крим

Підготовлені до весняного контрнаступу війська краще відправити не до Бахмута, а на Мелітополь та Маріуполь. Про це сказав в інтерв’ю колишній командувач армії США в Європі, генерал Бен Ходжес.  
За словами генерала, у травні-червні війська, які готує Україна, мали б обрубати сухопутний коридор на Крим. Після цього можна буде підтягнути більше HIMARS і завдати ударів по Севастополю, Джанкою, Сакам та іншим місцям. 
Таким чином, за словами Ходжеса, для росіян буде майже неможливим залишатися на окупованій території. Водночас деокупація Криму забезпечить надійне стримування російської агресії у майбутньому; можна буде зосередитися на відбудові України без ризику нового нападу РФ за кілька років.

“Найважливіше – звільнити Крим. Україна ніколи не буде в безпеці, доки Росія окупуватиме Крим. Світ не інвестуватиме у відновлення України, доки не буде повних гарантій безпеки, а це передбачає, що Росія більше не окупує Крим. Тобто Росія буде Порушуватиме або блокуватиме шляхи доставки вантажів до Азового моря і звідти. Так, як вона робить це зараз. І, звичайно, Росія перекриватиме морські шляхи до Одеси та з Одеси. Це означає, що основні зусилля мають бути зосереджені на звільненні Криму”, – розповів Ходжес.
Він рекомендував Генштабу ЗСУ та українській владі чітко визначитися з тим, що Донбас важливий, але мета – це Крим. “Як мінімум, треба зробити збройні сили Росії неспроможними. Щоб чорноморський флот не міг більше перебувати в Криму. Щоб російські ВПС не могли там залишатися. Щоб не змогли звідти запускати дрони. Як вам це зробити? Високоточні удари з великих дистанцій. Я б рекомендував Генштабу та уряду в Києві чітко визначитися з тим, що Крим – це мета, Донбас важливий, але нехай росіяни продовжують вбивати себе на Донбасі, доки українці збирають сили для звільнення Криму, і давайте зосередимося на тому, що потрібно для того, щоб це зробити “, – закликав Ходжес.
Він порадив у травні-червні кидати нові підрозділи, які готує Україна, не в район Бахмута, а у напрямку Мелітополя та Маріуполя.
Нагадаємо, 21 січня Бен Ходжес заявив, що Україна звільнить окупований Крим до кінця літа, якщо західні партнери нададуть ЗСУ необхідну зброю та далекобійні ракети. 28 лютого Ходжес оприлюднив карту з планом нейтралізації російських військ у тимчасово окупованому Криму.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.