Неділя, 2 квітня

Бахмут здавати не будуть

Питання оборони Бахмута півтори години обговорювали на Ставці головнокомандувача, місто не є в оточенні — про це заявив секретар РНБО Олексі Данілов — повідомляєhttps://www.ukrinform.ua/: “На сьогодні те, що стосується оточення Бахмута (то про це – ред.) не йдеться. Але розуміємо, що ситуація непроста. Тому і приймається колективне рішення, що робити на тому чи іншому напрямку, у який спосіб посилювати цей напрямок, і ці питання проговорюються саме на Ставці верховного головнокомандувача”. “Якби Бахмут не тримався – то майте на увазі, що у зовсім інших містах відбувалася б оборона нашої країни. І Бахмут, який дійсно став фортецею вже крайні чотири місяці – це важлива річ для оборони всієї нашої держави. Ми свідомі того, що там відбувається. Ще раз наголошую – для нас це дуже-дуже важливо”.

Прниводом до цієї заяви стала інформація німецького видання Bild про суперечку, яка начебто виникла між Володмиром Зеленським та головнокомандувачем Валерієм залужним щодо дій за Бахмут, оскільки бої там тривають від літа минулого року. Залужний з тактичних міркувань начебто пропонував вийти з бахмута. Водночас Командувач Сухопутних військ генерал-плолковник Олександр Сирський  5 березня відвідав Бахмут після чого заявив, що бої досягли “найвищого напруження”. У своєму вечірньому зверненні Володимир Зеленський зазначив, що обидва командувачі висловились за продовження оборони Бахмута.

За інформацією Британської розвідки, пише  https://glavcom.ua/, оборона Бахмута виснажує як українські та російські сили. Водночас на вихідних ЗСу стабілізували свій периметр оборони після просування росії на північ від міста. Також відомо, що 2 березня московити зруйнували міст на єдиній асфальтованій дорозі, яка перебувала під українським контролем. Багнюка заважає українцям попвнювати свої запаси, тому вони змушені більше користуватись грунтовими дорогами.

Нагадаємо, триває 377-ма доба повномасштабної війни Росії проти України. Основні зусилля окупанти зосереджують на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. Минулої доби українські воїни відбили на них понад 140 атак противника.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.