Понеділок, 29 травня

Авдіївка під обстрілами: фоторепортаж

Упродовж більш ніж 9 років російської агресії у місті Авдіївка на Донеччині продовжують жити люди, з надією очікуючи на перемогу України.

Журналісти «Радіо Свобода» встигли поспілкуватися із місцевими мешканцями незадовго до загострення ситуації та заборони на в’їзд у місто.

Фото: Якуб Лайхтер

ВАЛЕРІЮ – 65 років. Його укриття – за трохи більш ніж кілометр від позицій росіян. Чоловіка уже не лякають звуки обстрілів, які лунають у місті щокілька хвилин.

«Залишився лише один кілометр? Я поняття не мав, – розповів Валерій. – Ну, я вже навіть не знаю, як виглядає Авдіївка. Намагаюся залишатися під землею, а коли мені потрібно вийти, далеко не йду».

Валерій вирішив, що залишиться, «поки в Авдіївці не стане надто погано».

Фото: Якуб Лайхтер

ДМИТРО і його сестра Віка – двоє із 43 дітей, які на початку березня ще жили в Авдіївці. Сім’я Дмитра намагається облаштовувати звичне життя у своєму будинку. Та вночі вони спускаються у підвал, адже тоді обстріли ворога найбільш інтенсивні. Їхній будинок наразі сильно не постраждав.

«Коли уламки чи ударна хвиля завдає якоїсь шкоди, то ми просто ремонтуємо пошкодження. Це нескінченна робота, але нам подобається, щоб наш будинок був гарним», – розповів журналістам батько Дмитра Сергій.

«Якщо мої батьки не бояться, я теж не буду боятися», – наголосив Дмитро.

Його друзі давно виїхали. Він хотів би мати можливість гратися з ними на вулиці та знову піти до школи, але зрештою вирішують батьки.

Волонтери військової адміністрації міста зазначили, що люди залишаються доти, доки не стане зовсім погано. Та вони хвилюються: а що ж, коли мешканці вирішать, що стало «дуже погано», буде вже надто пізно відходити? 

“Вони дітей ховають. Дитинка загибла. Я не знаю, що у голові матері, яка залишилася жива з батьком, і зараз вони, за нашою інформацією, шукають житло десь у Покровську чи Мирнограді? Чому не можна було цього зробити тиждень тому? Їх вмовляли. Навіть відео було, як цю жінку вмовляли їхати, і як вона відмовлялася їхати. Та зараз от нема бабусі, нема Данила 5-місяного. Є, на жаль, ще діти”, – розповів очільник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш про трагедію у місті, коли загинули немовля та бабуся.

Він сподівається, що незабаром  вдасться вивезти всіх дітей, що залишаються в місті. Йдеться орієнтовно про вісьмох. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.