Понеділок, 29 травня

Армія – не покарання, однак мажорів вона перевиховує – Олег Мицик

«Мажорів у армії не люблять» — зазначив у інтерв’ю нашому виданню адвокат Олег Мицик, коментуючи інцидент, який нещодавно трапився у Львові. Перехожий зробив зауваження групі молодиків, які у салоні власного авто увімкнули на максимальну гучність російського виконавця Лєпса. Виник конфлікт, про який ми тоді повідомили https://topkyiv.info/news/shanuvalnyka-tvorchosti-lyepsa-u-lvovi-zmusyly-vybachytys-foto

. Завершилось все тим, що їм у поліції вручили повістки до військкомату.

З точки зору юридичної порушення з боку хлопців не було, хоча їх реакція на зауваження була надміру агресивною – зазначив адвокат.

Далі їх повинні взяти на військовий облік, можливо їх чекає покарання за порушення правил військового обліку та втрату документів (якщо таке виявиться) і їх скерують на лікарську комісію.

Також він зазначив, що поведінка, яку демонстрували ці люди є звичайним способом привернути до себе увагу.

А от щодо твердження деяких людей, що таких людей не можна брати до армії через їхню ненадійність та немотивованість, Олег Мицик вважає безпідставним. «Жодних індульгенцій їм давати не можна» — зазначив адвокат. Також він говорить, що малоймовірно, що мати одного із них, яка працює секретарем в одному з районних судів, зможе його «відмазати»: «Із мого адвокатського досвіду, серед судових секретарів дуже висока плинність, причиною цього є вкрай низька зарплатня, здається, 8000, можливо у неї ще якісь надбавки за стаж».

«Армія, як і в’язниця, є замкнутим середовищем, де людей оцінюють за їхніми реальними якостями, де надто важко показати свої надмірності, особливо, якщо їх немає. Такі люди можуть і швидко зламатись. Людину, яка пробує показати свою вищість там дуже швидко ставлять у рамки. Тому мажорів там не має» — зазначив Олег Мицик.

А от щодо дій львівського журналіста Романа Гурського, який зробив зауваження групі молодиків за публічне слухання музики путініста Лєпса, то це справжній вчинок: «Не кожен на таке наважиться. До того ж викликати поліцію нема сенсу, адже порушень закону у їх діях не було, а була лише зухвала поведінка. І від таких людей можна чекати чого завгодно, включно до застосування зброї, якщо вона у них є». 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.