Вівторок, 28 березня

Анджей Дуда: Польща може передати Україні кілька МіГ-29

Польща розгляне питання передачі Україні літаків МіГ-29, які є на озброєнні польської армії, а у випадку формування широкої авіаційної коаліції Польща, безумовно, приєднається до неї – заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю Укрінформу. Він наголосив, що якщо буде таке рішення про передачу МіГів чи СУ, то українські пілоти “готові літати на них практично відразу”. Однак таких літаків на озброєнні країн НАТО є небагато, кілька одиниць, зокрема, має і Польща.
Натомість щодо передачі Україні F-16, які є також на озброєнні, то тут проблема не лише у тому, що підготовка пілотів потребує тривалого часу, окрім того у самої Польщі їх замало. Він нагадав, що зараз у Польщі очікують на літаки F-35 і FA-50, закуплені, відповідно, у США та Південній Кореї.
“Для нас це складний момент, адже ми самі очікуємо на літаки. Звичайно, якщо серед країн НАТО буде створено широку авіаційну коаліцію, то ми, безумовно, також приєднаємося до неї. Але рішення, за якою формулою це відбудеться, ми маємо обговорити з нашими союзниками”, – резюмував президент Польщі.
Джерело:https://www.ukrinform.ua/

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.