Понеділок, 29 травня

Міністерство культури показало реальний стан справ в одному з приміщень Києво-Печерської лаври (фото)

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики таки змогла потрапити з перевіркою до одного з приміщень Києво-Печерської лаври, а саме корпусу N112, після чого була змушена звернутись до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину за ознаками статті 298 КК України – повідомляють у Міністерстві.

У цьому приміщенні знаходився книжковий склад, однак комісія з допомогою безперервної відеозйомки та фотофіксації підтвердила факт його руйнації  та аварійного стану. Відповідно до частини другої статті 298 Кримінального кодексу України, вважається злочином умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин.

Приміщення Книжкового складу опечатано представниками Заповідника. Слідчі проводять всі необхідні процесуальні дії від огляду приміщення до збору показів свідків. 

Корпус 112 («Книжковий склад» Києво-Печерської лаври, ІІ половина ХІХ століття) є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Споруда є невід’ємним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури в стилі класицизму, проєкт якої виконано відомим архітектором П.І. Спарро. 

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.