Понеділок, 29 травня

20 квітня відбудеться рідкісне сонячне затемнення

20 квітня відбудеться перше у цьому році сонячне затемнення, яке астрономи називають гібридним і воно належить до найрідкіснішого типу затемнень – повідомляє https://www.unian.ua/ . Гібридне сонячне затемнення поєднує в собі два види затемнення – повне і кільцеподібне. Вони змінюють один одного в міру того, як тінь від Місяця буде рухатися по поверхні Землі. Найчастіше спочатку гібридне затемнення стає кільцеподібним, а потім повним, а після – знову кільцеподібним. Попереднє затемнення такого типу було 8 квітня 2005 року, а наступне аж 30 квітня 2041 року.

Однак в Україні спостерігати за ним не вдасться, для  цього треба їхати в Австралію, Індонезію чи на Східний Тимор. Але їх мешканці побачать лише повне, а не гібридне сонячне затемнення – ті точки, де затемнення буде змінюватися на кільцеподібне і назад, розташовані у віддалених ділянках посеред моря. Максимальна фаза сонячного затемнення настане о 06:17 хв за київським часом.

За інтенсивністю та частотою сонячних та місячних затемнень 2023 буде посереднім. Усього намічаються 4 такі астрономічні події: сонячні затемнення – 2 рази; місячні затемнення – 2 рази. У хронологічному порядку вони розташовуються так: 20 квітня – перше сонячне затемнення; 5 травня – місячне; 14 жовтня – сонячне; 28 жовтня – місячне.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.