Субота, 2 грудня

10 тисяч українців повернулися з Росії в Україну через єдиний пункт пропуску, який працює

Незважаючи на війну, на кордоні Росії та України постійно діє пункт пропуску Колотилівка ( рф) – Покровка (Україна). Саме на цьому прикордонні вдається повернути українців на Батьківщину.

Координаційний штаб з питань обов’язкової евакуації населення здійснює супровід осіб, які повертаються на підконтрольну територію України через цей пункт пропуску. Штаб надає гуманітарну допомогу та забезпечує  подальшу евакуацію в безпечні регіони.

Станом на зараз через цей пункт пропуску в Україну з Росії змогли повернутися понад 10 тисяч українських громадян,-  йдеться у звіті Мінреінтеграції.

Нагадаємо, на початку серпня Міністерство з питань реінтеграції ТОТ повідомило, що українці знову можуть повернутися на підконтрольну Києву територію через Колотилівку у Білгородській області росії – Покровку на Сумщині. Такий варіант значно спрощує дорогу, якщо порівнювати із варіантом поїздки через Євросоюз.

Для проходження на підконтрольну територію необхідні українські документи: паспорт громадянина Україна, навіть прострочений. За наявності разом з українським російського паспорта, російська сторона також пропускає українців з ТОТ.

Виїзд по свідоцтву про народження. Діти разом з батьками виїзджають за українськким свідоцтвом про народження. Дітям, які народились в окупації і мають російське свідоцтво, необхідно отримати українське. Бажано з собою мати оригінал, який батькам передадуть з окупованої території. Але за словами перевізників, можуть пропустити також з електронним свідоцтвом та роздрукованою скан-копією. Але слід готуватися до більш прискіпливої перевірки.

Важливо розуміти: гуманітарний коридор «Колотилівка-Покровка», який називають «дорогою життя» — це приблизно два кілометри, які потрібно пройти пішки сірою зоною та гравійною дорогою. Гравій здебільшого втоптаний, але перед українським постом пухкий. Тим, кому слід вивозити родичів на інвалідних візках, буде досить складно. Проблематично переносити тут навіть валізи на колесах. Тому на дорозі можна побачити кинуті речі.

Механізм проходження пункту такий. З окупованої території охочих довозять до російського кордону. На кордоні потрібно заповнити анкети і, як пишуть ті, хто подолав весь шлях, відповіді мають бути такі, які хоче почути агресор. Тут же перевіряють паспорти, чи можуть викликати для розмови, де дивляться телефони. Краще говорити, що мета поїздки – робота чи якесь медичне обстеження.

Практично всі, хто користується цим переходом, щоб потрапити на територію України, стикаються з фільтрацією, багато кого просять підписати документ про проходження поліграфа. Тому тим, хто планує свій шлях, радять почистити телефони. Видалити будь-які програми, повідомлення, фото, які можуть викликати запитання у ФСБ. А також війну називати лише «СВО», пише Primorka.city.

При цьому випадки, щоби когось затримували або повертали вже на цьому посту, рідкісні. На українській стороні все набагато простіше. Тут зустрічають волонтери, які пропонують їжу та воду. Вже потім люди вирушають на перевірку. Прикордонники просять здавати російські паспорти тих, хто встиг їх одержати.

На українській стороні також забирають російські карти та рублі, бо в Україні вони вам вже не будуть потрібні.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.