Вода є – жити можна: науковці знайшли на Марсі величезні поклади льоду та питної води

573
вода на марсі

Наявність доступної води на Червоній планеті значно пришвидшить її колонізацію

Вчені виявили на Марсі величезні льодові покриви, передає видання The Independent. Це відкриття може «змінити правила гри» і значно покращить умови проживання людей на Червоній планеті. Таким чином, місії, спрямовані на колонізацію Марсу, незабаром активізуються.

У дослідженні використовувалися зображення з космічного апарату NASA, який в даний час обертається навколо Марсу. На зображеннях можна помітити вісім ділянок, які, як видається, мають величезні поклади льоду на гірських схилах.

Вчені стверджують, що лід може бути легко доступним джерелом води для дослідників, які сподіваються полетіти туди, щоб там жити.

Дослідникам давно було відомо, що на полюсах Марса є великі поклади льоду. Але нове дослідження описує зовсім нове явище: товсті підземні пласти льоду, які виходять на поверхню вздовж великих схилів, що піднімаються на сотні метрів над поверхнею планети.

«Тут у нас є майже чистий водний лід, що лежить під землею трохи нижче поверхні. Вам не знадобляться високотехнологічні рішення, щоб добувати воду на Марсі», – сказав Шейн Бірн з університету Арізони.

«Ви можете піти з відром і лопатою і набрати собі стільки води, скільки вам потрібно. Я думаю, це зміна правил гри. До того ж, це значно ближче до місць, де зазвичай приземляються кораблі з людьми, ніж на полюсах, які вкрай негостинні», – додав вчений.

Нагадаємо, Ілон Маск запустить свій власний Tesla Roadster на орбіту Марсу. Запуск надважкої ракети із автомобілем на борту відбудеться вже в січні.