Неділя, 4 червня

Українська компанія заявила про створення безпілотного автомобіля на базі ЗАЗ Lanos

Система безпілотника розпізнає людей, дорожні знаки і навіть ями на дорогах

Запорізька компанія «Інфоком ЛТД» показала дивну розробку – безпілотний Lanos, який здатний доставити вас з пункту А в пункт Б без пригод навіть по бездоріжжю без участі живого водія. Це перший легковий «безпілотник», представлений українцями: Lanos обладнаний системою навігації Pilotdrive, яку раніше тестували на позашляховику Jeep Cherokee і КрАЗ.

«Чому« Ланос »? Тому що це – національний автомобіль, саме тому ми взяли його за основу », – пояснив AIN.UA керівник департаменту по безпілотним технологій« Інфоком ЛТД »Сергій Румянцев.

Pilotdrive – це система безпілотного керування автомобілем, яку можна встановити на будь-який вид транспорту – вантажний, пасажирський, легковий. Програмна частина повністю розроблена інженерами «Інфоком», апаратну купують за кордоном. Це єдиний відомий український «безпілотник», робота над ним ведеться з 2015 року.

Система орієнтується за допомогою камер, датчиків, радарів і тепловізора, що робить автомобіль безпілотним навіть в нічний час доби. Автопілот розпізнає розмітку дороги, її ширину, вміє пересуватися в умовах бездоріжжя.

Камера встановлена ​​на даху автомобіля

Камера встановлена ​​на даху автомобіля

Датчики безпілотника мають охоплення 360˚, що виключає виникнення сліпих зон. Сенсорні системи розпізнають дорожні знаки, пішоходів і навіть тварин, що вибігають на проїжджу частину. Реакція автомобіля на перешкоду моментальна, запевняють розробники – система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за долі секунди.

Так виглядає контролер автопілота, який розміщується в багажнику Lanos.

Так виглядає контролер автопілота, який розміщується в багажнику Lanos.

Під час руху безпілотник використовує електронні навігаційні карти, на які може наносити розпізнані об’єкти в міру руху. Вся інформація з комп’ютера надходить на диспетчерський пункт.

Lanos має автоматичну коробку передач. Поки автомобіль тестують, за рухом стежить оператор, який готовий взяти керування на себе. В дорозі за кермом обов’язково знаходиться водій, оскільки українські правила дорожнього руху не передбачають руху безпілотників.

Вартість системи поки не розкривають – це ще не остаточна версія, вона буде доопрацьовуватися. Однак, розробники сподіваються, що в майбутньому будь-який автовласник зможе придбати Pilotdrive і встановити на свій автомобіль.

Нагадаємо, в Арізоні автомобіль Uber під керуванням автопілота на смерть збив людину – це перший відомий випадок смерті пішохода при таких обставинах. Після інциденту Uber призупинив тестування безпілотних машин по всій території США. Але, на думку місцевої поліції, авто не винне в інциденті.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.