Четвер, 21 вересня

Представник МВФ пояснив, чому Україна повинна підвищити ціну на газ

Голова місії МВФ в Україні знайшов зв’язок між підвищенням ціни на газ та зміцненням системи комунальних субсидій

Ціна на газ для населення повинна бути такою ж, яку платять імпортери, заявив голова представництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Ґьоста Люнгман.

«Різні ціни на газ, що одночасно діють на ринку, стають причиною корупції. Наприклад, можна купити газ за нижчою ціною для домогосподарств, а потім продати його за вищою ціною для промисловості, при цьому привласнивши різницю», – сказав він в інтерв’ю журналу «Новое время» за вийшов 8 березня.

За словами Люнгмана, з точки зору бідних, економічно вразливих домогосподарств, продаж газу за ціною нижчою за ринкову також неефективний. У результаті виходить, що багаті люди з великими будинками, що споживають багато газу, стають домінуючими бенефіціарами схеми з більш дешевим газом для населення.

«Відправною точкою повинна бути реалізація газу за ринковою ціною для того, щоб використовувати додаткову виручку, отриману від продажу багатим домогосподарствам, для зміцнення системи комунальних субсидій. При цьому важливо упевнитися і контролювати, щоб одержувачами субсидій були дійсно незабезпечені і ті, що найбільш потребують цього домогосподарства», – пояснив голова представництва МВФ в Україні.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

МВФ вже не вперше вимагає від Києва підвищити ціни на природний газ для населення. На цей крок Кабінет міністрів Володимира Гройсмана поки не наважився. Нещодавно сам прем’єр і міністр енергетики Ігор Насалик заперечували цю можливість. Однак президент України Петро Порошенко на зустрічі з директоркою-розпорядницею МВФ Крістін Лагард заявив практично зворотне : «Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ».

Пізніше ЗМІ повідомляли, що Кабмін запропонував МВФ підвищувати ціну на газ для населення щокварталу на 2-3% протягом півтора років починаючи з квітня 2018 року.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: