Понеділок, 25 вересня

Чиновники пропонують позбутися сміттєпроводів в багатоповерхівках

На користь відмови від сміттєпроводів наводять ряд аргументів.

Міністерство регіонального розвитку планує переглянути норми, за якими багатоповерхові житлові будинки оснащуються сміттєпроводами.

Про це у своєму блозі на LB написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Чиновник наводить ряд аргументів проти наявності сміттєпроводів в багатоповерхових житлових будинках. Зокрема це антисанітарія: мешканці викидають в сміттєпроводи все що завгодно, сміттєпроводи чистять рідко, тому в під’їздах постійно стоїть неприємний запах, навколо сміттєпроводу утворюється багато бруду, який потім люди розтягують по квартирах.

Крім того, обслуговування сміттєпроводів та їх модернізація є витратними. Також, на думку чиновника, доки громадяни будуть безвідповідально викидати в сміттєпроводи все підряд, в Україні не запрацює система сортування відходів.

«Це питання дуже важливе, тому зараз, оновлюючи ДБН, ми пропонуємо перегляд такої застарілої норми. Сміттєпроводи в тому вигляді, в якому вони існують, — це архаїзм XX сторіччя, і щоб йти в майбутнє, його потрібно позбавлятися», — написав Парцхаладзе.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.