Четвер, 7 грудня

“Це як рятувати потопельника”: президент Дуда гостро висловився про Україну через зернову кризу

Нью – Йорк. Вашингтон. Зернова криза між Польщею та Україною нестримно загострюється. Україна подала позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини через блокування цими країнами ввозу транзитом українського збіжжя. 

“Для нас принципово важливим є довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах, – повідомила перший віцепрем’єр міністр економіки Юлія Свириденко. 

Польща, тим часом, стоїть напередодні парламентських виборів  та грає свою політичну карту  “як захистити польського фермера”. Поки Польща працює на свого внутрішнього виборця, Україна втрачає можливість експортувати зерно та наповнювати з цього бюджет. Криза стосунків найближчих сусідів та друзів мала вирішитися на полях Генасамблеї ООН, яка відбувається в США, однак досі, часу на зустріч обидва президенти не знайшли.

Натомість,  сторони “обмінялися дипломатичними шпагами”. Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на Генасамблеї ООН звинуватив найближчих сусідів у підіграванні Москві. Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю світовим медія дав відповідь Зеленському: ” Це як рятувати потопельника. Є загроза, що потопельник потягне свого рятівника на дно. Чи може рятівник ображатися на потопельника? – Ні. Чи може обурюватися? – Очевидно. Якщо потопельник потягне на дно рятівника, не буде кому допомагати Україні”, – сказав Президент Дуда.

Натомість, щоб розв’язати зернову кризу, український Уряд пропонує Польщі ввести спільний, міждержавний контроль представників та супровід над транзитом зерна. Нагадаємо, деякі польські фірми недобросовісно перехоплювали транзит зерна на території Польщі і розкидали його на внутрішній ринок країни, через що Польща зазнала економічних збитків від неможливості реалізації власного збіжжя. Наразі до пропозиції українського уряду в Польщі не дослухалися. Україна погрожує ввести ембарго на ввезення товарів з Польщі до України, а Польща перестає допомагати українським біженцям з 2024 року та обіцяє скасувати грошові виплати.  Любов помирає восени.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.