Четвер, 7 грудня

США передбачили у бюджеті додаткові 6 млрд доларів на підтримку України, – посол

Більшу частину із понад 6 млрд доларів спрямують на військове забезпечення.

Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова, передає “Європейська правда”.

Вона розповіла про проєкт бюджетної резолюції, обговорення якої розпочинає Сенат, і яка має  запобігти зупинці роботи федерального уряду США, так званому шатдауну.

Цей проєкт профінансує роботу уряду США на наступні 45 днів, протягом яких сподіваються досягти компромісу щодо бюджету на 2024 фіскальний рік.

“Внесений законопроєкт про безперервні асигнування на 2024 рік передбачає виділення 6,152 млрд доларів на додаткову допомогу Україні, зокрема: 4,499 млрд доларів на оборонні видатки, 1,650 млрд – економічна підтримка, у тому числі пряма бюджетна”, – зазначила Маркарова.

Вона наголосила, що поки що це лише проєкт, і в наступні дні у Конгресі триватимуть активні дискусії.

Посол також пояснила різницю між попереднім запитом Білого дому до Конгресу про додаткові 24 млрд доларів на підтримку України і сумою у цьому проєкті.

“24 млрд для України – це пропозиція адміністрації США на квартал (перший фінансового 2024-го року, тобто останній календарний квартал 2023 року). Зараз розглядають резолюцію на 45 днів, бо немає домовленості щодо американського бюджету на квартал і на рік. Тому Сенат запропонував тимчасову резолюцію на 45 днів, щоб уникнути зупинки фінансування федерального уряду”, – зауважила Маркарова. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.