Понеділок, 25 вересня

Долар готує українцям сюрприз в 2018 році

У січні-лютому експерти очікують стрибка американської валюти до 29,5 грн

У найближчий місяць долар обіцяє українцям веселе життя.

Подорожчавши за останні кілька днів більш ніж на гривню, долар вже потягнув вгору вартість палива. За словами експертів, зміцнення нацвалюти чекати не варто, а вже на початку 2018 го він може знову піти вгору, пише Сегодня.

Валюта

Після стрибка долара до 29 грн в кінці минулого тижня до ситуації нарешті підключився Нацбанк. Увечері в понеділок НБУ вийшов на міжбанк і продав 75 ​​млн доларів.

Нацбанк був готовий продати 100 млн доларів, але і цього вистачило, щоб зафіксувати курс”, – говорить президент Украналітцентра Олександр Охрименко.

Ще один фактор зростання – підвищений попит на валюту перед святами.

“Все через передсвяткову активність бізнесу, зростання закупівель побутової техніки, електроніки з-за кордону, – роз’яснив нам економіст Іван Нікітченко. – Плюс закупівлі імпортного газу. Також в цьому році у нас погані результати з отриманням траншів МВФ. Навпаки, ми з серпня почали віддавати борги Фонду. Але курс навряд чи підніметься вище 28,5 грн / долар до кінця року. А ось в кінці січня – початку лютого наступного року можливі тимчасові подорожчання до 29 – 29,5 грн / долар, але потім курс повернеться до 28,5 “.

Охріменко також прогнозує, що відкату гривні в 2018 році очікувати не варто, так як Україні вже в січні-лютому треба виплатити за зовнішніми держборгами до 500 млн доларів у вигляді відсотків за єврооблігаціями, позиками Світового банку і МВФ. З цієї причини долар буде до кінця зими коливатися в межах 28,2 – 28,4 грн / долар.

Паливо

Курс вже потягнув за собою і паливо. Ціна літра бензину А-95 вперше перевищила позначку 30 грн / л (+12 коп / л), повідомляє “Консалтингова група А-95”, дійшовши до 30,49 грн / л в преміальних мережах за імпортний бензин. Зимовий “дизель” подорожчав до 28 грн / л (+11 коп. / Л). Все більше водіїв заправляються бензином А-92, він дешевше на гривню, ніж “п’ятий”. Експерти обіцяють, що нафтопродукти будуть дорожчати і далі.

“Психологічний бар’єр у 30 грн за літр А-95 найбільші оператори пройшли без особливих труднощів, – аналізує директор” А-95 “Сергій Куюн. – Це наслідок різкого падіння курсу гривні. Крім курсу, підтримку цінам надає стабільно висока ціна на нафту – 64 долара / барель. Найближчим часом особливих змін на світовому ринку ніхто не очікує, малоймовірним уявляється і посилення гривні. Це означає, що ціни будуть зміцнюватися на нових зайнятих рівнях”.

Ціни на газ стоять

А ось скраплений газ для авто рости в ціні майже не буде, обіцяють експерти паливного ринку. Аналітик “А-95” Артем Куюн роз’яснив нам, що сформувався стійкий баланс між попитом і пропозицією на LPG-газ.

“Серйозного підвищення чекати не варто, проте на 10 – 15 коп. / л ціни можуть зрости за рахунок динаміки курсу валют”, – сказав Куюн. Сьогодні середня ціна газу – 12,3 грн / л.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.