Вівторок, 28 березня

Під Києвом запрацювала пекарня з вакансіями для «сонячних» дітей (відео)

Подібні проекти відіграють велику роль не тільки в працевлаштуванні, але і в соціалізації людей з синдромом Дауна.

У Броварах відкрилася пекарня «21.3», в якій будуть стажуватися підлітки з синдромом Дауна. 

Пекарню відкрили Оренда і Андрій Василенко, батьки 14-річного Петра з синдромом Дауна. В даний час в пекарні стажуються 10 підлітків, які отримують спеціальності помічника пекаря, пакувальника, офіціанта, помічника продавця. У наступному році вони отримають свою першу роботу. За рік Андрій і Оренда планують відкрити кафе, в якому будуть працювати люди з синдромом Дауна та проблемами розумового розвитку.

«Кожен батько або мама дитини з синдромом Дауна дуже переживають про майбутнє своєї дитини: чи зможе він знайти своє місце в цьому житті, чи зможе знайти роботу і бути самостійним? Нашому синові і його однокласникам, які навчаються в спеціальній школі, вже прийшов час освоювати робочі спеціальності, а через рік-два вже і працювати. На жаль, на державу ми не можемо розраховувати. Тому зараз ми створюємо не тільки маленьку пекарню для наших дітей, ми створюємо модель, яку хочемо показати Україні, приклад вирішення проблем з працевлаштуванням та соціальним супроводом людей з інвалідністю », – розповіла Оренда Василенко.

Пекарня «21.3» також грає велику роль в соціалізації людей з синдромом Дауна. Повідомляється, що 25% прибутку пекарні будуть спрямовані на створення нових робочих місць і соціального супроводу.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: