“Вдумайтеся… Вчитайтеся! Шоумен Бадоєв каже воякам, як вони мають ходити… Це знецінення!” – письменниця

1596
“Вдумайтеся… Вчитайтеся! Шоумен Бадоєв каже воякам, як вони мають ходити… Це знецінення!” – письменниця

“Я добу збиралася з силами написати щось членороздільне і цензурне.
Шоумен Алан Бадоєв займається репетиціями параду…”

Про це на своїй сторінці у Facebook написала письменниця та історик Олеся Ісаюк:

“У перекладі на людську мову – постановник видовищ для плебсу каже воякам, як вони мають ходити. Ниций простак без смаку і чуття, продуцент “голих срак і потрясти” (за висловом моєї колєжанки), затребуваних виключно серед таких само простаків на постсовєтському просторі, замахнувся на претензію втілити дух армії і країни, що бореться. У такому розрізі уже немає значення походження, уподобання і інші особистісні характеристики особи. Зависока гра.

Вдумайтеся.

Вчитайтеся.

У воюючій країні.

Мало того, що воюючій – у країні, яка свою першу модерну державу назвала “Військо Запорізьке”. Чуєте – ВІЙСЬКО.

Яку всі останні сто років витягало військо – добровольче. Завдяки усусусам, армії УНР, УПА ми збереглися, збереглася традиція і знання, хто ми такі і що ми таке. Як же вони всі зараз перевертаються у гробах…
І тепер – коли ця армія воює проти стократ сильнішого противника, змушувати бодай якусь її частину слухати вказівок паяца, комедіанта??
Коли формальний так званий головнокомандувач не в стані видушити людського слова співчуття за полеглими вояками цієї армії, коли занижуються втрати, коли “просто припинити стріляти”….

“…І щось таке в мені велить

Збіліти в гнів до сьомого коліна!….”

Це “щось таке” – це знецінення. Це коли обов’язок крові опускають на рівень дешевої розваги. Це коли ушанування пролитої крові опускають на рівень видовища. Тут не є виправданням навіть “не знають, що творять” (а чи й справді не знають?) – бо зависока ціна. Бо “кровця людська – не водиця”.

Це той момент, коли Богун ламає свою шаблю. Ламає на знак незгоди з угодою з країною, де усі і вся – “холопи государеві”. Бо він – лицар і полковник Війська люду лицарського.

Кров загиблих на вас і на дітях ваших, насмішники і “просто перестать стрелять”. І вона прийде по своє. Бо гідність людини і гідність вояка, який воює за свободу своєї Вітчизни – то є те, що робить людину образом і подобою Божим, а немає тяжчого гріха, ніж зневага Св. Духа.

Вірю.

Амінь.”

Алла Гунченко для Україна Неймовірна

Редакція може не поділяти думку авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій