Субота, 2 грудня

Baykar розпочав будівництво заводу з виробництва безпілотників в Україні

Турецька компанія Baykar розпочала будівництво в Україні підприємства, яке виготовлятиме безпілотники Bayraktar – про це сьогодні в ефірі національного телемарафону повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин. «Якщо говорити про завод Bayraktar, про який уже кілька років йдуть розмови в Україні, то щодо цього заводу вже почалися будівельні роботи. Завод почав будуватися на ділі, а не тільки на меморандумах», — зазначив він.

Камишин додав, що йдеться про виробництво на території України. Він уточнив, що вироблятимуть й інші речі, про які поки не можна говорити.

«Щодо заводу були переговори, потім були зупинки, скандали. Цей завод починає будуватися, ми перейшли до реальних кроків», — резюмував міністр.

Про плани турецької компанії збудувати протягом двох років своє підприємство в Україні стало відомо у 2022 році. При цьому йдеться про виробництво всієї лінійки безпілотників. Наприкінці червня поточного року компанія Baykar отримала ліцензійні дозволи від Туреччини на повне виробництво безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 та Akinci в Україні.

Тим часом перспективність турецько-українського співробітництва в оборонній галузі підтвердив і останній візит Президента України Володимира Зеленського до Туреччини. У рамках цього візиту Олександр Камишин та його турецький колега Мехмед Фатіх Каджир підписали Меморандум про взаєморозуміння – повідомляють у Міністерстві.  За словами міністра Камишіна, одним з ключових напрямків співпраці є розвиток потужностей і можливостей виробництва різних типів БпЛА. 

Також Меморандумом передбачені напрямки співпраці у дослідженні й розробці в галузі автономних систем, космосу та в інших технологічних секторах стратегічних галузей промисловості двох країн.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.