Неділя, 3 грудня

13-ю жертвою обстрілу Краматорська стала письменниця Вікторія Амеліна

13-ю жертвою російського обстрілу Краматорська стала українська письменниця Вікторія Амеліна. Тривалий час лікарі у Краматорську та Дніпрі намагались її порятувати, однак поранення виявились несумісними з життям. Це сталось 1 липня, однак лише тепер родичі дозволили оприлюднити цю інформацію – повідомляє український ПЕН-клуб.

27 червня Вікторія перебувала у Краматорську разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. Коли вони вечеряли в ресторані Ria Lounge у центрі міста, російські окупанти завдали ракетного удару по цій будівлі, внаслідок чого Вікторія отримала тяжкі поранення.

Вікторія Амеліна народилася 1 січня 1986 року у Львові. У шкільні роки переїхала з батьком до Канади, однак невдовзі вирішила повернутися в Україну. Спочатку працювала у міжнародних технологічних компаніях, однак згодом зайнялась літературою. 2014 року вийшов дебютний роман Вікторії “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”. Тексти Вікторії Амеліної публікувалися в перекладах польською, чеською, німецькою, нідерландською та англійською мовами. Нещодавно роман “Дім для Дома” було перекладено іспанською мовою.

У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

Таким чином число загиблих внаслідок обстрілу Краматорська досягло 13 осіб, ще 60 осіб отримали різноманітні поранення.

Як ми повідомляли раніше 27 червня окупанти обстріляли ракетами центр Краматорська, одна з ракет влучила у популярне кафе. Також СБУ уже затримало коригувальника, який допомагав окупантам.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.