Неділя, 3 грудня

Молоді польки бояться, що українки відберуть у них чоловіків

Серед молодих польок зростає негативне ставлення до українців. Основна причина: вони бояться поразки на шлюбному ринку від молодих українок, яких стало набагато більше після початку повномасштабної війни в Україні – про це йдеться у статті Павліни Нодзінської у Газеті Виборчій. При цьому вона спирається на дані соціологічного дослідження, проведеного на межі травня та червня Research LAB (до нього входять дослідники з факультету політичних наук і міжнародних досліджень Варшавського університету та Економіко-гуманітарний університет). У проекті під назвою «Соціальне сприйняття біженців з України, мігрантів та дій польської держави» взяли участь 600 осіб віком 16-65 років. 

І саме в групі жінок до 29 років із середньою або вищою освітою помічена найбільша неприязнь до біженців, точніше біженок з України. Теми? По-перше, побоювання занадто великої конкуренції на ринку праці. По-друге, занепокоєння, що біженки з України заберуть своїх потенційних чоловіків. Окрім того, за даними Головного управління статистики Польщі у цій країні зростає кількість шлюбів, украдених з громадянами України: у 2020 році таких шлюбів було укладено 1435, а у 2021 році – 1839. На жаль, даних за минулий рік, коли почалась війна, немає.

До того ж польський сегмент інтернету переповнений такими оголошеннями: Міхал: «Я зустріну когось розумного. Жінці не доведеться ні про що турбуватися. У мене є бізнес і я заробляю на все.  Анджей: «Я шукаю партнерку, щоб жити зі мною. Я: 45, Ти: 25-48. Ви нічого не пропустите. Давайте побудуємо почуття, будинок і все, що вам потрібно, щоб бути щасливими».  Павел: «Шукаю красиву та милу українку для стосунків та сім’ї». Також особливою популярністю користуються групи «Українки знайомляться з поляком», «Одинокі українки в Польщі», «Шукаю хлопця-поляка» або «Українка шукає чоловіка-поляка», Поляк шукає дружину-українку» ростуть як гриби після дощу і швидко збирають тисячі людей. 

– Це стереотип, що українська жінка – покірна, традиційна дружина. Боюся, що ці надії можуть не виправдатися, – підозрює Агнешка Косович, президент Польського міграційного форуму. – Мій досвід роботи з українками показує, що це працьовиті, розумні та освічені жінки, які вміють піклуватися про себе. 

Проте наголошує: у такій дисонансній популяції краще уникати узагальнень. Вона не виключає, що для деяких жінок, які приїжджають до нашої країни і важко знаходять у ній своє місце, стосунки з поляком можуть бути запорукою безпеки та стабільності. «Буває, що у цих жінок раніше були невдалі стосунки, — каже вона. 

Зараз у Польщі перебуває близько 1,2 мільйона біженців з України. Більшість із них жінки. 

Не всі вони залишили своїх чоловіків воювати на фронті на батьківщині. Багато з них раніше не були у стосунках, інші тільки вступають у доросле життя. Косович також зауважує інший феномен: розлука з чоловіком може принести полегшення, а не страждання, біль і туга. Через війну подружжя часто розуміють, що їхні зв’язки все-таки були не такими міцними.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.